Audio-Technica AT-VMN95ML Autoryzowany Dealer
- Kod: 11394
- Producent: Audio-Technica
-
-
Historia ceny
- szt.
- 699,00 zł / szt.
Igła gramofonowa Audio-Technica AT-VMN95ML szlif Microlinear
Wkładki Audio-Technica serii VM95 mogą być używane niemal w nieskończoność, dzięki możliwości łatwej wymiany igły, która się po pewnym czasie zużywa. Gdy jej parametry spadną, możesz dokonać łatwej wymiany na ten sam model bądź skorzystać w możliwości wyboru igły . o innym niż pierwotnie szlifie. Dzięki temu w prosty sposób można upgradować swój gramofon o igłę o lepszym, bardziej „dokładnie” śledzącym szlifie.
AT-VMN95ML jest zamiennikiem igły wykorzystywanej we wkładce gramofonoweg Audio-Techniki VM95. Igła wyposażona jest w aluminiowy wspornik oraz pełną igłę diamentową ze szlifem Microline, będącym jednym z najbardziej zaawansowanych i precyzyjnych szlifów.
Wszystkie sześć wkładek gramofonowych z linii VM95 korzysta z takiego samego elektromagnetycznego układu napęd-korpus, dlatego każdy z zamienników igieł jest w pełni kompatybilny z wkładkami VM95.
Szlif Microline
Najnowsze rozwiązania stosowane w najbardziej zaawansowanych wkładkach gramofonowych. Początek tego typu rozwiązaniom dał szlif Van Den Hulla, który powstał dzięki komputerowej analizie. Van Den Hull dążył do maksymalnego zbliżenia kształtu igły, tak aby przypominała swoim kształtem nóż wycinający rowkek w płytach winylowych. Aby uzyskać tak zaawansowany kształt niezbędne jest nie tylko zastosowanie analizy komputerowej przy projektowaniu, ale także powierzenie komputerowi wycinanie samego kształtu szlifu – z pomocą precyzyjnej wiązki laserowej. Tak doskonałe dopasowanie igły do linii wycięcia w płycie pozwoliło na mocno słyszalną redukcję zniekształceń harmonicznych oraz przesunięć fazowych. Ponadto, szlify Microline do maksimum redukują jakiekolwiek szumy i inne dźwięki, które wynikają z fizycznego kontaktu igły z płytą analogową. U Microline i Jico SAS zmniejszono rozmiar igły, szczególnie dotyczy to szerokości - 2,5 mikrona. Inne szlify typu Microline - Dynavector, Jico SAS, MicroRidge, 2SD i Fritz Gyger.
Różnorodność nazw i rozmiarów w przypadku szlifu Microline wynika z następującychch pobudek - promowanie własnych wersji i nazw oraz niechęć do płacenia za patenty konkurencji oraz promowania ich nazw własnych. W końcu różne doświadczenia producentów oraz różne efekty w budowaniu wkładek sprawiły, że rynek szlifów zapełnił się gąszczem odmian.