Hana MH Wkładka Gramofonowa MC Wysokonapięciowa Autoryzowany Dealer
- Kod: 5770
- Producent: Hana
-
-
Historia ceny
Najniższa cena 30 dni przed zmianą: 3 992,00 zł brutto
- szt.
- 4 990,00 zł / szt.
-
Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem Hana
Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!
Hana MH wkładka MC wysokonapięciowa
Wkładki gramofonowe z serii M opierają się na fundamencie osiągnięć zdobytych przy konstruowaniu poprzednich serii wkładek HANA (w tłumaczeniu na polski -„genialny i wspaniały”) . Nowa wkładka gramofonowa dostępna jest w wersji z niskim lub wysokim poziomem na wyjściu (ML/MH), kontynuuje tradycję wyjątkowych wkładek HANA, którą cechuje użycie najwyższej klasy materiałów, wyjątkową obróbkę technologiczną ze skrupulatną kontrolą jakości na każdym etapie produkcji.
Excel Sound produkuje wszystkie główne części wkładek HANA, co pozwala na dostarczenie doskonałej jakości dźwięku w bardzo przyzwoitej cenie. Nowoczesne technologie w połączeniu o doświadczenie naszych pracowników pozwalają na to by z dumą zaprezentować nową referencyjną serię M.
Seria M oferuje szlif Nude Microline, którego kształt zbliżony jest do profilu rylca nacinającego rowek przy tworzeniu matrycy płyty. Poprawia to śledzenie rowka płyty co przejawia się uchwyceniem najdelikatniejszych szczegółów muzycznych, lepszą reprodukcją częstotliwości, stereofonii oraz rozdzielczości.
Cewkę wkładki wykonano z drutu, z miedzi najwyższej jakości i czystości, pozwala to na zapewnienie większej przejrzystości dźwięku zarówno dla niskiej kiego poziomu wyjściowego wkładki ML, jak i wysokiego poziomu wkładki MH. Ponad to wersja ML posiada bardzo niską impedancję, co pozwala na zapewnienie zoptymalizowanej wydajności dla szerszego zakresu przedwzmacniaczy gramofonowych.
Korpus wkładki wykonano z materiału POM (polioksymetylen), który powszechnie jest znany jako Delrin ©. Jest to zaawansowany technologicznie polimer o ulepszonych właściwościach mechanicznych. W efekcie daje to lepsze tłumienie rezonansu i zarazem pozwala na uzyskanie dużej ilości informacji niskiego zakresu oraz powiększa zakres dynamiki.
Wkładka posiada w swoim korpusie zintegrowane otwory z gwintem do łatwiejszego mocowania w głowicy gramofonu. Dobre połączenie wkładki oraz głowicy ramienia zapewnia lepszy bas oraz dynamikę. Po za tym w korpus umieszczono "czapkę" z mosiądzu, która oprócz efektu tłumiącego dociążą wkładkę, czym masa wynosi 9,5g. Większa masa pozwala na użycie z szerszą gamą ramion gramofonowych.
Dane techniczne
SZLIF IGŁY
Nude Microline
WSPORNIK
aluminium
MAGNES
Alnico
CEWKA
miedź HPC
OBUDOWA/BAZA
POM (Delrin©) /mosiądz
NAPIĘCIE WYJŚCIOWE
2mV / 1kHz
NIEZRÓWNOWAŻENIE KANAŁÓW
< 1dB/1kHz
NACISK IGŁY
2g
ŚLEDZENIE ŚCIEŻKI
70 μm/2g
PODATNOŚĆ
10x10-6 cm/dyne
SEPARACJA MIĘDZY KANAŁAMI
30 dB/1kHz
PASMO PRZENOSZENIA
12-45000Hz
IMPEDANCJA
130 Ohm/1kHz
SUGEROWANA IMPEDANCJA OBCIĄŻENIA
47kOhm
MASA WKŁADKI
9.5g
KOLOR OBUDOWY
Czarny
Szlif Microline
Najnowsze rozwiązania stosowane w najbardziej zaawansowanych wkładkach gramofonowych. Początek tego typu rozwiązaniom dał szlif Van Den Hulla, który powstał dzięki komputerowej analizie. Van Den Hull dążył do maksymalnego zbliżenia kształtu igły, tak aby przypominała swoim kształtem nóż wycinający rowkek w płytach winylowych. Aby uzyskać tak zaawansowany kształt niezbędne jest nie tylko zastosowanie analizy komputerowej przy projektowaniu, ale także powierzenie komputerowi wycinanie samego kształtu szlifu – z pomocą precyzyjnej wiązki laserowej. Tak doskonałe dopasowanie igły do linii wycięcia w płycie pozwoliło na mocno słyszalną redukcję zniekształceń harmonicznych oraz przesunięć fazowych. Ponadto, szlify Microline do maksimum redukują jakiekolwiek szumy i inne dźwięki, które wynikają z fizycznego kontaktu igły z płytą analogową. U Microline i Jico SAS zmniejszono rozmiar igły, szczególnie dotyczy to szerokości - 2,5 mikrona. Inne szlify typu Microline - Dynavector, Jico SAS, MicroRidge, 2SD i Fritz Gyger.
Różnorodność nazw i rozmiarów w przypadku szlifu Microline wynika z następującychch pobudek - promowanie własnych wersji i nazw oraz niechęć do płacenia za patenty konkurencji oraz promowania ich nazw własnych. W końcu różne doświadczenia producentów oraz różne efekty w budowaniu wkładek sprawiły, że rynek szlifów zapełnił się gąszczem odmian.