KEF R7 Meta Walnut Kolumny Podłogowe Autoryzowany Dealer

  • szt.
  • 11 750,00 zł
  • Oblicz_raty_duckblue

Nasz salon jest Autoryzowanym Dealerem KEF

Zakupy u nas oznaczają 100% zadowolenia z transakcji!
Każde zamówienie jest realizowane przez nas indywidualnie.
Wszystkie produkty są fabrycznie nowe, pochodzą prosto od producenta!

 

 

 

KEF R7 Meta

KEF R7 to 3-drożna kolumny w obudowie z bass reflexem. Wyposażone są w wentylowany tweeter z MAT i aluminiową kopułką 25 mm (1 cal), przetwornik średniotonowy 125 mm (5 cali) z aluminiowym stożekiem oraz głośniki basowe 2x 165 mm (6,5 cala) z hybrydową, aluminiową membraną.

W najnowszej generacji serii R Meta znalazło swoje zastosowanie wiele najnowszych technologii KEF, z czego oczywiście na szczególną uwagę zasługuje 12. generacja głośników Uni-Q oraz przełomowa technologia akustycznego pochłaniania metamateriałów (MAT), która powstała w wyniku wspólnej inicjatywy KEF oraz Acoustic Metamaterials Group. Czy to w stereo do muzyki, czy w zestawie kina domowego, seria Reference Meta ma zapewnić dostęp do wyjątkowych możliwości akustycznych. 

KEF R7 Meta

 

Seria KEF Reference od momentu swojego pojawienia się w 1973 roku przeszła już parę transformacji. W 12 generacji zastosowano najnowszą technologię META. Teraz KEF wprowadza kolejne głośniki z META w tańszej serii R Meta: trójdrożne kolumny R11 Meta, R7 Meta, R5 Meta, kolumny podstawkowe R3 Meta, centralne R2 i R6 Meta oraz modułowe głośniki Dolby Atmos R8 Meta, który można zamontować na ścianie lub postawić na innej kolumnie z serii R Meta. Dodano również dedykowane stojaki S3 Meta, które posiadają zintegrowany system zarządzania kablami. W kolumnie R3 Meta znajdziemy gniazda gwintowane, które służą do zamocowania dedykowanych stojaków KEF S3.

KEF R7 Meta

 

Wszystkie kolumny serii Reference Meta są tworzone ręcznie w Maidstone w brytyjskim hrabstwie Kent.

KEF Reference META

Przetwornik Uni-Q®
We wszystkich siedmiu modelach serii R można znaleźć układ przetworników Uni-Q, który działa jako jednopunktowe źródło i rozprowadza dźwięk w sposób bardziej równomierny w całym pomieszczeniu, eliminując tzw. „sweet spot” po przez jego rozszerzenie. Dzięki specjalnej konstrukcji Uni-Q wszystkie częstotliwości docierają do uszu użytkownika w tym samym czasie. Dźwięk jest zatem dokładniejszy i bardziej realistyczny niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, w przypadku których odtwarzanie każdego przetwornika następuje w nieco innym czasie, przez co dźwięk jest zniekształcony i brzmi mniej naturalnie.

Shadow Flare, czyli starannie wyprofilowane przejście, które rozszerza efekt falowodu Uni-Q, to innowacyjny sposób na zmniejszenie efektu dyfrakcji w zakresie wysokich częstotliwości. Rezultatem jest znacznie poprawiona szczegółowość. Dzięki Uni-Q każdy, bez względu na to, gdzie się znajduje w pomieszczeniu, może doświadczyć i cieszyć się tym samym naturalnym, szczegółowym dźwiękiem.

KEF R7 Meta

Brytyjski producent jako pierwszy proponuje zastosowanie technologii absorpcji metamateriału (Metamaterial Absorption Technology MAT) w branży audio, a seria Reference Meta, w której wprowadza to rozwiązanie, przedstawiana jest jako rewolucja w arsenale akustycznym KEF i przełom w projektowaniu głośników. Czym zatem jest ta tajemniczo brzmiąca technologia?

Akustyczne absorbery MAT (Metamaterial Absorption Technology MAT) to metastruktura o niezwykłych właściwościach, którą zaimplementowano na tylnej części magnesu w jednostce napędowej głośnika. Jej złożona, specjalnie opracowana architektura przypomina dysk z kanalikami, które tworzą swoisty labirynt. Mechanizm jej działania można porównać do „czarnej dziury”. Każdy ze skomplikowanych kanałów jest zaprojektowany tak, by skutecznie pochłaniać 99% określonych, niechcianych częstotliwości promieniujących z tyłu przetwornika, redukując zniekształcenia i zapobiegając rozpraszaniu dźwięku. Wcześniej stosowane rozwiązania umożliwiały jedynie około 60% absorpcji. KEF podkreśla wyjątkowość technologii META, nie tylko pod względem jej wydajności, ale także wszechstronności, rozmiaru i kosztów wytworzenia.

KEF R7 Meta

Przeprojektowano zwrotnicę w celu poprawy jakości uzyskiwanego dźwięku. Dodatkowo zastosowano geometrię wewnętrznych usztywnień oraz „Ograniczone Tłumienie Warstw” (Constrained Layer Damping), które sprawia, że pozostała niewielka ilość niepożądanych wibracji jest zamieniana w ciepło, a obudowa nie rezonuje.

KEF R7 Meta

Elastyczne porty dla czystego basu
Porty bass reflex serii R mają innowacyjnie elastyczne ścianki. Wybrzuszenie i profil każdego portu są obliczane tak, aby zapobiec występowaniu turbulencji, a elastyczne ścianki portu zapobiegają zabarwieniu środka pasma przez rezonanse.

Obudowy wykończono w wysokim połysku lub drewnianym fornirze, a wszystkie dostępne są w trzech kolorach obudowy (biały, satynowy orzech i czarny). Producent proponuje także dodatkowe kolory dla dwóch modeli. Dla modelu R7 Meta dostępne jest specjalne wykończenie - tytan o wysokim połysku, a dla modelu podstawkowego R3 Meta - indygo (niebieski) o wysokim połysku.

Stojaki głośnikowe i maskownice z mikrofibry mocowane magnetycznie dostępne są jako dodatkowe akcesoria. Panele przednie z mikrofibry przypominają zamsz, dla każdego z przetworników wycięto w nich siatkę drobnych otworów, co ma gwarantować optymalny dźwięk nawet wtedy, gdy przetworniki są nim zasłonięte. 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Kolumny stereo dzielą się na podłogowe oraz podstawkowe. Dobór wielkości kolumn zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. W pomieszczeniach do 10m kw warto dobierać kolumny podstawkowe. W przypadku pomieszczeń do 20m kw sprawdzą się zarówno większe podstawkowe jak i podłogowe. W pomieszczeniach o powierzchni 30m kw i więcej polecamy większe kolumny podłogowe.

Zdecydowana większość kolumn produkowana jest w ramach jednej linii, na którą składają się kolumny podłogowe, podstawkowe (często z uchwytami do podwieszania w komplecie) oraz kolumna centralna – stosowana do kina domowego. Uzupełnieniem powyższych produktów są subwoofery, które podobnie jak kolumny stereo mogą w znaczący sposób różnić się nawet w tym samym przedziale cenowym.

Zazwyczaj w ramach systemu stereo istnieje możliwość dołączenia subwoofera i stworzenia zestawu 2.1, który może być także traktowany jako podstawowe kino domowe z możliwością rozszerzenia o kolumnę centralną oraz kolumny podstawkowe – jako tylne głośniki efektowe.


Dobór kolumn do wzmacniacza powinien opierać się na 4 czynnikach:

- impedancji kolumn i wzmacniacza

- mocy kolumn i wzmacniacza

- barwie dźwięku kolumn i wzmacniacza

- preferencjach muzycznych klienta.

 

Specyfikacja techniczna

BUDOWA: ------
Konstrukcja:  3-drożna
Budowa:  Pasywna (wymaga wzmacniacza)
Przetworniki:  Dynamiczne
Głośniki wysokotonowe: 1x1cal (1x25mm) Wentylowana aluminiowa kopułka z MAT
Głośniki średniotonowe: 1x5cala (1x125mm) aluminiowa membrana
Głośniki niskotonowe: 2x165mm hybrydowy aluminiowy stożek
OBUDOWA:
  • ------
  • Bass reflex
Bas-refleks: 
  • Tył
  • TAK
PARAMETRY: ------
Skuteczność:  88dB
Zalecana moc wzmacniacza:  15 - 250W
Uchwyty w zestawie: NIE
Zniekształcenia THD:  <1% min 76 Hz <0.5% 110 Hz - 20 kHz
Pasmo przenoszenia:  48Hz - 28kHz
Częstotliwość podziału zwrotnicy: 400 Hz, 2400 kHz
Wysokość: 110.9cm z podstawą, 106.2cm bez podstawy
Szerokość: z podstawkami: 31.1cm, bez podstawek: 20cm
Głębokość: 38.4cm
Waga: 29.3kg
Rozpraszanie: Klasyczne
Gwarancja: 5 lat